вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niepoprawnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane ekspresowo się niszczą i mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot warto poznać sposoby konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada zacząć od właściwego oraz starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego zależy wynik finalny własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i ozdoby sztachet z drewna istotne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Kiedy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, wypada nanosić kolejne amalgamaty, które asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od wewnątrz, ale nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im sporo uwagi i opieki.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ów wariant ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają również biokorozji skutkiem tego służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий